pATOLOGIA PRAWApostulaty bambuser KONTAKT

 

Gazety | internet o nas | rozwód w sieci | Ciekawostki | Matki mordują !

 Reklama
 

 

 
DzielnyTata> Rozówód w sieci , Najciekawsze artykuły, najnowsze u góry,
 
 klikaj w zdjęcia one są linkami
     
 

Dzieckiem w byłego partnera - kontakty utrudniane z zemsty lub dla alimentów
Stale rośnie liczba spraw o ustalenie kontaktów z dzieckiem, bo coraz częściej właśnie te kontakty stają się sposobem na odegranie się....

     
 

Sąd Najwyższy jeszcze w 1987 roku Uchwałą całej Izby Cywilnej  orzekł: „Możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego określają zarobki i dochody, jakie uzyskiwałby przy pełnym wykorzystaniu swych sił fizycznych i zdolności umysłowych, nie zaś rzeczywiste zarobki i dochody.” I sądy w Polsce tego się trzymają.  Myślę, że jakbym zaserwował sędziemu w Kanadzie taki argument to kazałby mi iść na badania – z powagi dla Sądu Najwyższego nie napiszę do lekarza jakiej specjalizacji.

     
 

WSA: Naprzemienna opieka nad dziećmi po rozwodzie bez premii podatkowej w PIT

Naprzemienna opieka nad dziećmi oznacza, że są one wychowywane wspólnie przez dwoje rodziców. Żadne z nich nie jest więc samotnym rodzicem i nie może skorzystać z preferencyjnego rozliczenia.

    lipiec 2019
 

Jak wyglądają kontakty? Jak więzienne widzenia…

Obce mieszkanie i dwie kobiety. Jednej pani nie zna, drugiej nie chce znać. Obserwują każdy ruch. Nie odstępują na krok. Proszę spróbować odbudować więź z dzieckiem w jedną godzinę. Tik, tak…

    maj 2019
  Mąż mój mąż pyta o dziecko tylko dwa razy w tygodniu. Jak Franek miał zapalenie płuc i CRP bliskie sepsy, to w weekend wysłał mi jednego SMS-a: mam przyjechać do szpitala? Odpisałam: nie musisz. To pojeździł na motocyklu. Była ładna pogoda.

Dzisiaj: alienatorki, alimenciary i eks, wczoraj matki, żony i kochanki. Podobno zaraz po ślubie zakładają Niebieską Kartę, a rozwodzą się dla okupu nazywanego alimentami. Podobno sąd, opiniodawczy zespół sądowych specjalistów, prokuratora i policja zawsze stoją po ich stronie. Dwie kobiety, które poznałam są niezgodne z opisem. 

    Marzec, 2019
 

Prawo Ojca jest podstawowym prawem człowieka

Prawa Ojca w polskim systemie prawnym praktycznie nie istnieją. Są łamane powszechniej niż prawa zwierząt jednak ze znacznie większą determinacją i z o wiele większym przyzwoleniem społecznym.

     
DT poleca *   Luty, 2019
 

Polskie sądy to fabryka samotnych matek. Ojcowie mają dość i coraz częściej czują się oszukani.

Kobiety wolą pracować ponad siły i żalić się na zmęczenie, niż zgodzić na opiekę naprzemienną. Sądy nadal uznają, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie dziecka przy matce

     02.02.2019
 

 Prawo dla każdego Zmiany w kodeksie - dziecko nie będzie już „kartą przetargową” w sporze rodziców
Zmiany w kodeksie - dziecko nie będzie już „kartą przetargową” w sporze rodziców

    2018 poniżej
     
DT poleca *   Wrzesień 17, 2018
 

Alienacja rodzicielska i prawa mężczyzn. Czas na zmiany w sądach rodzinnych

W naszym społeczeństwie matki uznajemy za świętość. Nie uznajemy, że matki mogą krzywdzić dzieci, że matki mogą źle życzyć dzieciom. Przypisuje się dobre rzeczy i niewinność temu co kobiece, mimo, że nie ma na to dowodów. Mało się mówi o alienacji rodzicielskiej, która z wielu powodów tyczy najczęściej ojców,

 

    11.2018
 

Zrozpaczony ojciec walczy o prawo do dziecka. "Moja była kłamie i fałszuje dowody"

"Przyjechałem w odwiedziny do syna, moja ex wsadziła go do piaskownicy i powiedziała, że mogę się z nim pobawić. W międzyczasie wzięła telefon i zrobiła zdjęcia, żeby mieć fałszywy dowód". Mateusz zdradza, jak wygląda walka o dziecko z byłą żoną.

 

     
     
  Jak to jest wychowywać się bez ojca

Po tekście krytykującym idiotyczny artykuł w Mamadu, dotyczącym hiper stereotypowego wychowywania dziecka, gdzie ojciec jest okazjonalnym gościem-doglądaczem, dostałem ponad sto wiadomości od matek. W większości były to wypowiedzi przepełnione goryczą i smutkiem, opisujące jak to jest wychowywać dziecko niemal w pojedynkę. Bo ojciec uważa, że to przecież obowiązek kobiety, a on jest zobligowany jedynie do nieprzepijania od razu całej wypłaty i sporadycznego udzielania lekcji życiowych. Które najlepiej, żeby sprowadzały się do wygłaszania coelhoizmów typu „tak to już jest”, „jak dorośniesz, to zrozumiesz”, czy „uczciwą pracą się nie dorobisz”.

    21.03.2017
  Sędzia pozwał córkę do sądu, żeby oddała alimenty! Skandal w Krakowie

Waldemar Żurek (51 l.), rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa i sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, zażądał zwrotu alimentów, jakie zapłacił córkom. Starszej zagroził pozwem, jeśli nie odda mu 20 tys. zł. Była żona nie wytrzymała i złożyła na niego skargę. - Pismo traktuję jako donos na moją osobę, mam bardzo dobre relacje z córkami - broni się Żurek

teraz wiadomo dlaczego tak rozsądnie mowi na nasz temat zobacz to
https://www.youtube.com/watch?v=dZxxKu07gmI&t=272s

    03 2017
  Tata nie wraca – czyli skutki nieobecności ojca w życiu dziecka

Scenariusz życia bez taty nie jest niczym nadzwyczajnym dla współczesnego społeczeństwa. Rodzice zwykle nie zastanawiają się, w jaki sposób odbija się to na najmłodszych, którzy według nich są obok, a nie w centrum wydarzeń.

Według dziennika „Rzeczpospolita” w naszym kraju „3 mln dzieci wychowuje się bez ojców, a blisko 100 proc. rozwodów kończy się faktycznym pozbawieniem dziecka ojcowskiej opieki”. Rzadko wówczas dorośli myślą o dzieciach i ich emocjach, które dopiero się kształtują.

    autor: Karolina Nowakowska26.02.2017,
  Alimenciarki... Kobiety też nie płacą alimentów. Dlaczego?

Orzecznictwo sądów w Polsce jest jasne. Dzieci zostają przy matce. Dlatego problem niepłacenia alimentów i alienacji rodzicielskiej najczęściej jest poruszany w kontekście mężczyzn. Utarło się, że to zły ojciec unika płacenia na dzieci, a zła matka nie pozwala na kontakty z dzieckiem. Ale bywa też odwrotnie, a „dłużnicy alimentacyjni” nie zawsze zasługują na potępienie.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1022256,alimenciarki-kobiety-tez-nie-placa-alimentow-dlaczego.html

   
  500 plus: są problemy z opieką naprzemienną

Do ustalenia, czy rodzic sprawuje opiekę naprzemienną i jak należy podzielić świadczenie wychowawcze 500+, wystarczy wywiad środowiskowy. Zdaniem wojewódzkich sądów administracyjnych powierzenie pieczy nad dzieckiem naprzemiennie nie musi wynikać bezpośrednio z wyroku sądu rodzinnego. Gdy nie ma potrzeby, sąd nie wkracza w dokładne ustalenie relacji między rozwiedzionymi w kwestiach opieki nad dzieckiem.

http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/302229915-500-plus-sa-problemy-z-opieka-naprzemienna.html#ap-1

     
  Ojcostwo jest dyskryminowane. Rozmowa z Piotrem Czerwińskim

 Wojowanie o prawa ojca jest jak walka z wiatrakami. Jak jakiś horror z najczarniejszych czasów ultrakomunizmu, gdzie czarne było białe, a białe było czarne. Nie wymyśliłby tego Franz Kafka - mówi Piotr Czerwiński, autor książki "Zespół ojca". Rozmawiamy z nim o prawach ojców, ich dyskryminowaniu i obecnej sytuacji.

https://parenting.pl/portal/ojcostwo-jest-dyskryminowane-rozmowa-z-piotrem-czerwinskim

    EWA RACZYŃSKA13-01-2017 (19:34)
  Ojcowie bez dzieci. Jak matki utrudniają kontakty byłym mężom
- Mówią, że walczą o alimenty, że ojcowie nie zajmują się dziećmi, że zapominają, a same nie są lepsze - mówi 34-letni Marcin, tata dwójki dzieci: 4-letniego Fabianka i 6-letniej Oli. - Moja historia jest jedną z wielu, wystarczy trochę popytać, poszukać, a ojcowie potraktowani jak gorszej kategorii rodzice sami się do ciebie zgłoszą.

http://kobieta.wp.pl/ojcowie-bez-dzieci-jak-matki-utrudniaja-kontakty-bylym-mezom-6079389061551233a

koniecznie czytaj:   Rafał Wąworek 31.10.16
  Konieczne zmiany w przepisach o utrudnianiu kontaktów z dziećmi

Zapowiadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w przepisach o utrudnianiu kontaktów z dziećmi świadczą o tym, że wszyscy zainteresowani - rodzice, sądy i w końcu ustawodawca widzą potrzebę uregulowania tej problematyki na nowo. Warto zastanowić się jednak nad ich kierunkiem, analizując dogłębnie błędy popełnione przez legislatora i praktykę orzeczniczą - pisze adwokat Rafał Wąworek.

 link do  zapowiadanych zmian

kopia

    08.11.2015, 13:00
  Utrudnianie kontaktu z dzieckiem to naruszenie dóbr osobistych

Więź rodzicielska jest więzią szczególną. Jej naruszenie wiąże się ze znacznym cierpieniem psychicznym. Za nieuprawnioną należy uznać interpretację wskazującą, że roszczenia powstały na skutek sporu o charakterze rodzinnym, nie mogą być rozstrzygane w oparciu o art. 448 w zw. z art. 24 § 1 w zw. z art. 23 k.c. Przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie stanowią lex specialis w stosunku do przepisów kodeksu cywilnego dotyczących ochrony dóbr osobistych, dlatego mogą być one równolegle stosowane – tłumaczą adwokaci z Kancelarii Duraj & Reck i Partnerzy.

     
  Tak młode matki okradają nasz kraj

Jesteśmy cwaniakami? Przebiec szybko na czerwonym świetle (bo akurat nic nie jedzie), pojechać sto metrów o szóstej rano ulicą pod prąd (bo znak "ulica jednokierunkowa" postawili dopiero dwa dni temu i można udawa渿e się zapomniało), skubnąć w sklepie winogronko lub fistaszka (bo przecież jest tego dużo). Nie brakuje też kobiet, które z cwaniactwa zrobiły sposób na życie.

zobacz to na przykładzie http://fabi.pl/historia3.htm

     
  Dotkliwa kara za krytykowanie byłego męża przy dziecku

Aż 30 tys. euro kary musi zapłacić mieszkanka Rzymu za to, że przy swoim dziecku źle mówiła o jego ojcu, swoim byłym mężu. Włoski sąd był nieubłagany.

 

zobacz też
http://www.tvp.info/26339674/rozwodnicy-dziela-sie-opieka-nad-dziecmi-mimo-konfliktow

     
  Sędzia Punk

Rodacy unikajcie sądów bo to Fabryka wyroków

jaja - ani art nie pasuje do gazety ani do sędziego

artykuł Pankowski w GW?

szok

     
  Córka nie chce widzieć ojca. Matka zagrożona zapłatą

Matka nie powinna dyskredytować roli ojca w życiu dziecka, ani akceptować niechęci dziecka do drugiego z rodziców – stwierdził Sąd Rejonowy w Warszawie.

 

 

rewolucja czy co?, sądy się przestraszyły Ziobry?

     
 

Porwać i będzie Spokój

Za tym jednym zdaniem kryją się najczęściej tzw. sprawy o dziecko, o przyznanie opieki, ustalenie i egzekwowanie kontaktów z tym drugim rodzicem. A tak naprawdę w grę wchodzą lata ludzkich cierpień. Nierzadko - prawdziwe tragedie. Jak w sprawie X, gdzie ojciec przez prawie dwa lata nie widział syna, a matka....

kopia z naszym komentarzem

 
         
 

Justyn Piskorski: Ojcostwo – znaczenie i zagrożenia

Dziś doszliśmy to tego, że nasze społeczeństwo nazywamy „społeczeństwem bez ojców”. Innymi słowy, szczególnie w kulturze zachodniej, symbolika postaci ojca staje się nieobecna, pozbawiona znaczenia, odsunięta 

        Reklama:
  Ojcowie bez prawa do dzieci. "Na chrzcinach młodego siedziałem w drugim rzędzie, bo pierwszy był dla rodziny

Kiedy Rafał zobaczył dzieci po półtora miesiąca, płakał jak bóbr, choć jest twardym facetem. Łukasz przez dwa lata nie widział córki i przez sąd jest traktowany gorzej niż bandzior w więzieniu. Tomek chce tylko być ojcem i jeszcze wierzy, że uda mu się dogadać z mamą Wojtka bez sądu. 

         
 

Łowcy dzieci? Nie, to nieprawdopodobne, niemożliwe. Ktoś by w Polsce krzywdził dzieci dla pieniędzy?

Coraz częściej o tym słyszę, że w Polsce ma miejsce proceder handlu dziećmi, w którym uczestniczą przedstawiciele instytucji opiekuńczych i władz państwowych

         
 

Nie jesteśmy jedynie dawcami spermy. Jesteśmy również ojcami.

ani Małgorzata Ohme, z którą dotąd zawsze się zgadzałem, napisała tekst o ojcach, którzy nie chcą płacić większych alimentów, niż te zasądzone. I nie ma dla nich żadnego znaczenia czy te dodatkowe pieniądze są na kolonie dla dzieci, na dodatkowe korepetycje czy na zimowe buty. Podała konkretny przykład kobiety dostającej 1.200 zł alimentów na dwójkę dzieci, której ex-mąż odmówił dodatkowych 200 zł, a sam poleciał na Sri Lankę z nową rodziną.

         
 

Podobne sprawy mają dziesiątki ojców w Polsce! Dramatyczny protest ojca pod katowickim Sądem Okręgowym

Od dłuższego czasu pod katowickim Sądem Okręgowym stoi kamper, w którym przeciwko bezczynności władz w swojej sprawie protestuje Roman Habraszewski domagający się realizacji swojego prawa do kontaktów z własnymi dziećmi. Od trzech lat trwa jego sprawa rozwodowa. Od ponad czterech miesięcy protestujący ojciec nie widzi swoich dzieci. NGO przeprowadziła rozmowę z walczącym rodzicem.

     
 

Ojciec bez szans w walce o opiekę nad dzieckiem?

 Tylko kilka procent ojców uzyskuje prawo opieki nad dzieckiem. Winni takiej sytuacji są sami ojcowie, a także sędziowie orzekający w sprawach rodzinnych - mówi adwokat Mariusz Stelmaszczyk.

prow Roman Czejarek PR1

         
 

CZY WIESZ, ŻE MIŁOŚĆ OJCA JEST WAŻNIEJSZA DLA DZIECKA NIŻ MIŁOŚĆ MATKI?

Jeżeli jesteś matką a tytuł “Miłość ojca jest ważniejsza niż miłość matki” wywołał u Ciebie dysonans poznawczy, to pewnie u niemal każdego ojca, który to czyta wywołał również. Nie jest to żadna prowokacja, to wynik badań psychologów z Uniwersytetu z Connecticut. ...

        M - Mail, ojcowie piszą przerażające e - maile
 

Trudne relacje z teściami

Trudne relacje z teściami bywają postrzegane jako przejaw jawnych lub ukrytych problemów małżeńskich. Ale ich źródło niekiedy tkwi zupełnie gdzie indziej…

 "Badania pokazują, iż najbardziej agresywnymi młodymi kobietami w Europie są Polki." 

         
 

Polska - tu łatwo się rozwieść

O wpływie rozwodów na psychikę i rozwój dzieci napisano już bardzo wiele. I choć to oczywiście najważniejszy aspekt tematu rozwodowego, nie o nim będzie dzisiaj mowa. Przyjrzymy się raczej, co robi nasze państwo, żeby rozwody ludziom utrudnić, a właściwie – jak wspiera pary w wychodzeniu z kryzysów w związkach i jak pod tym względem wypadamy na tle innych krajów. 

     
 

Złapani na dziecko

Kobiety bez zahamowań dzielą się złotymi radami, jak skutecznie usidlić mężczyznę na dziecko. A potem zmusić do ślubu lub przynajmniej do płacenia alimentów.

 

         
 

Coraz więcej zaginionych i porwanych przez rodziców

Liczba zaginięć wzrasta, i zbliża się do poziomu 20 tys. zgłoszeń takich spraw rocznie. Kilkaset przypadków dotyczy dzieci do 6. roku życia i zwykle są to tzw. porwania rodzicielskie - wynika z danych MSW. Zdaniem ekspertów konieczne mogą być korekty w prawie. 

         
  Dzieci i ojcowie w Polsce mają naprawdę ciężko

Najciężej było przebić się przez betonową ścianę stereotypów, głoszących, że to mężczyzna musi być tym złym. Nieustannie musiałem udowadniać, że tym razem to ojciec i dziecko są ofiarami, a nie matka - mówi Łukasz Kołton, tata małej Nikoli. Z matką dziewczynki przez prawie półtora roku walczył o opiekę nad dzieckiem.

 
znasz nasze manifestacje?        
         
  Walka ojca o dziecko

Mam na imię Marcin. Mam 31 lat i jestem tatą 3, 5 letniego Kubusia. Bycie ojcem to najwspanialsza rzecz, jakiej człowiek może doświadczyć w życiu. Mój synek jest całym moim światem i wszystkim co mam. Pamiętam moment, gdy się narodził, czekałem w szpitalu cały w nerwach, a gdy go zobaczyłem, byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, to jest nie do opisania co mężczyzna czuje w takiej chwili swojego życia. 

         
   

Ojciec nie widuje córki. Sąd już pięć lat rozstrzyga kwestię odwiedzin

 Wezwanym przeze mnie policjantom matka mojej córki pokazywała orzeczenie, z którego wynika, że moje widzenie będzie w niedzielę. A kiedy przychodziłem w niedzielę, pokazywała kwit, na którym było, że mój czas był w sobotę 

         
 

Kurscy już się kłócą o dziecko

Choć Jacek Kurski (48 l.) zapewniał, że rozstaje się z żoną w zgodzie, wcale tak nie jest. Największa batalia dopiero się zacznie i będzie dotyczyć prawa do opieki nad najmłodszym synem Olgierdem (7 l.)

 

         
  Dziecko nie jego - alimenty płaci

Wyniki testów DNA były jak grom z jasnego nieba. Rok temu Krzysztof Kuczyński dowiedział się, że nie jest ojcem Zosi. Mężczyzna od dwóch lat płaci na dziecko i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić.

 
         
 

Stracili syna - wnuczki nie zobaczą

Rozpaczliwa walka o wnuczkę. Hanna i Stefan Jędrzejewscy z podwarszawskich Ząbek po śmierci syna stracili kontakt z wnuczką. Wizyt odmawia im matka z 7-letniej Dominiki. Dziadkowie wywalczyli w sądzie możliwość widywania dziecka. Twierdzą, że wyrok nie jest respektowany.
 
 

Reklama:        
       
 

Prawo matki

W Polsce tylko w kilku procentach spraw sądy powierzają opiekę nad dziećmi ojcom. Stosunkowo rzadko pozwalają też zajmować się dzieckiem obojgu rodzicom, co w Europie jest powszechne. U nas najczęściej wyłączne prawo do dziecka ma matka. Oczywiście każda historia jest inna, ale trudno nie odnieść wrażenia, że w polskich sądach pokutuje stereotyp, zgodnie z którym dziecku z matką będzie najlepiej.

już tego artykułu nie ma cenzura kobiet TVN !! 

        S -  Sady w Polsce, jaka jest prawda?
 

Świadome – mniej lub bardziej - nastawianie dziecka przeciwko rodzicowi zwykle przynosi katastrofalne skutki. Zwłaszcza, kiedy aktywną stroną jest drugi rodzic.

Negatywny przekaz
Według American Journal of Forensic Psychology, dzieci rozwijają zespół alienacji rodzicielskiej, gdy jedno z rodziców robi wszystko, aby znienawidziło ono drugiego. Zdaniem specjalistów, działania podejmowane przez dorosłych najczęściej są oznaką nierozwiązanych, wyniszczających konfliktów, jakie ze sobą toczą.
 

        Świat, opieka naprzemienna na świecie
  Jak je zorganizować? czy lepsze będą częstsze ale krótsze odwiedziny taty, czy całe weekendy spędzane razem? Jak sprawić by dziecko odczuło rozwód rodziców jak najmniej boleśnie?
Krótko mówiąc – najlepsze jest to co odpowiada wszystkim osobom zaangażowanym. Te spotkania mają zaspokajać pragnienia dziecka i potrzeby ojca, a poza tym muszą być dopasowane do trybu życia prowadzonego przez rodzinę, w której dziecko przebywa najdłużej i najczęściej. Jakie podejmiecie decyzje i jakie to będą spotkania - to tylko i wyłącznie kwestia waszego dogadania i waszej chęci porozumienia się.

 

         
 

kobieca-twarz-polskiego-wymiaru-sprawiedliwosci

5.07.2014 | Walka o dzieci i ojców, którzy w tej walce zazwyczaj są na przegranej pozycji. Wszystko dlatego, że, jak sami mówią, "polski wymiar sprawiedliwości ma twarz kobiety". A nawet jeżeli sąd przyznaje rację ojcu, to wyegzekwowanie jego praw okazuje się niezwykle trudne. Historia, którą przedstawi reporterka "Czarno na białym", jest tego doskonałą ilustracją. Mamy tu bezradność policji, kuriozalne tłumaczenia prokuratury i trwający trzy lata bój o bezprawnie wywiezionego za granicę syna. Chłopiec już wrócił do ojca, ale gdy zaczynaliśmy realizację tego reportażu, nic nie wskazywało na szczęśliwy koniec bardzo długiej historii  już tego artykułu nie ma cenzura kobiet TVN !! 

         
 

Tegoroczny konkurs Eurowizji przekroczył granicę absurdu. Zwycięzcą muzycznej imprezy, która w założeniu ma jednoczyć kraje Europy, został transwestyta Thomas Neuwirth, występujący pod pseudonimem Conchita Wurst.

 

Po zakończeniu programu polski internet zalała fala komentarzy. Dziennikarze, politycy i naukowcy wspólnie potępili tych, którzy nie wyrazili odpowiedniego poparcia dla zwycięzcy, pozwalając sobie na złośliwe lub żartobliwe uwagi. Po raz kolejny usłyszeliśmy, że ciemni i uprzedzeni Polacy nie dorośli do demokracji i postępu. 

         
 

Jak ojcowie walczą o swoje prawa w Polsce

Zdarza się, że kobiety po urodzeniu dziecka nie chcą ujawniać tożsamości ojca i wpisują w dokumentach, że ojciec jest nieznany.
Ireneusz Dzierżęga ze Stowarzyszenia Centrum Praw Ojca wyjaśnił, dlaczego matki zatajają nazwiska ojców i jak w takich sytuacjach ojcowie dochodzą swoich praw, walcząc o uznanie ojcostwa.
 
 

         
  To nie wina Polaków, że nie są najlepszymi ojcami


- Polscy ojcowie postrzegają siebie bardziej w kategoriach żywiciela rodziny i autorytetu, który musi wprowadzać jakiś porządek w domu. Więc ojciec jest bardziej postrzegany jako przeciwieństwo matki, która jest emocjonalna, wrażliwa i opiekuńcza - tłumaczy Katarzyna Suwada, socjolożka.

Reklama
         
  Łukasz Bryske chce głodować.

 Bo jego była partnerka nie pozwala mu się widywać z córeczką. Sąd w zamian za to naliczył mu zadośćuczynienie. - To kpina - mówi ojciec. A matka twierdzi, że sam jest winny.

 

   

 

   
  Politycy macie krew na rekach - my byliśmy na pogrzebie jednego z naszych
od świąt przez styczeń słyszelismy o 4 ojcach i jednym dziecku - 17 latku
         
 

Ojcowie walczący

Jeśli porozumienie rodziców w sprawie opieki nad dzieckiem jest niemożliwe, sąd ogranicza władzę rodzicielską jednemu z nich. W 2009 r. tak się stało w większości z 39 tys. spraw rozwodowych par z niepełnoletnimi dziećmi. W 20,5 tys. spraw sędziowie powierzyli władzę rodzicielską tylko matce, w 1,5 tys. tylko ojcu. Nie ma tu rewolucji, bo w 1998 r. władza przypadła tysiącu mężczyzn i prawie 20 tys. kobiet. 

     
  Jeśli człowiekowi udało się w końcu uwolnić od żony,

 przekonany jest, że oto nadszedł dlań czas szczęśliwy i beztroski, że od tej chwili, od orzeczenia o rozwodzie, jego życie będzie spokojne i sielskie. Nic z tego. Są to złudzenia, w dodatku niebezpieczne.

Byłe żony bowiem zostawiają swych mężów w spokoju tylko w dwóch wypadkach – kiedy się ich boją i kiedy nic już od nich nie można wyciągnąć. Większość mężczyzn nie spełnia jednak tych warunków. Mało która kobita boi się swojego byłego męża. Mało który były mąż jest tak dokumentnie goły, że nie można wyciągnąć zeń jeszcze kilku groszy.

     
 

Pan Andrzej Duszak z okolic Lidzbarka Warmińskiego

 zdecydował się na dramatyczny krok w nierównej walce z wymiarem sprawiedliwości. Sąd - niesłusznie jego zdaniem - zakazał mu widywania się z dziećmi. Zdecydował się więc na rozpaczliwy krok.

- Stoję pod sądem już od siódmej rano i będę stał dopóki mój protest głodowy nie przyniesie efektu - mówi zdesperowany ojciec dwójki dzieci. Dla nich zrobiłbym wszystko. Czy ten koszmar kiedyś się skończy?

 

     
 

Oddajcie mi dziecko

— Nie mogę nawet usłyszeć jej głosu, bo mój były mąż na to nie pozwala — mówi Ewa Bielska. — Czuję się bezsilna, bo okazuje się, że nikt nie może mi pomóc, nawet Policja.

Przeczytaj cały tekst: 

 

     
 

Hubert Urbański Rozjechany

po co komentarz?

 

     
 

Hubert Urbański 2

 

     
  Art. 71 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz art. 456 § 3 Kodeksu postępowania cywilnego w zakresie, w jakim odnoszą się do kwestii zaprzeczenia ojcostwa po śmierci dziecka są niezgodne z Konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny.
     
 

Dzieci rozwodników chcą zostać z ojcem

Mają po kilka, kilkanaście lat, a za sobą rozmowy z policją, badania w ośrodku psychologicznym i wystąpienia na sali sądowej. Nie pochodzą z rodzin patologicznych, tylko zwykłych, rozwiedzionych małżeństw. Ich jedyną winą jest to, że po rozwodzie chcą zamieszkać z ojcem.

 

     
 

Gdzie jest tata….

W obecnych czasach rola ojca w rodzinie bywa niedoceniana, wręcz bagatelizowana. A obecność mężczyzny jest dziecku niezwykle potrzebna. Stanowi ważny element wspomagający harmonijny rozwój chłopców i dziewczynek. Jeśli dziecko wychowywane jest przez samotną matkę, to rolę męskiego wzoru może pełnić dziadek, wujek, starszy brat....

 

     
 

Niemy krzyk. Gdy rodzice walczą o dziecko

Statystyki jednoznacznie pokazują, że coraz więcej polskich małżeństw rozpada się. Rozwieść się jest łatwo - można to zrobić na jednej rozprawie. Trudniej jest, gdy w grę wchodzi los dzieci. Zbyt często stają się one kartą przetargową, przedmiotem, którym podczas procesu przerzucają się zwaśnione strony.

 

     
 

Sąd pozwolił mu widywać się z córką. Była żona zabrania

Dawid Jaskuła z Kórnika od czerwca do dzisiaj widział się ze swoją 6-letnią córką zaledwie cztery razy. - 2 czerwca, 31 lipca, 20 września i 7 grudnia - skrupulatnie wymienia zdesperowany rodzic, który o spotkanie z Madzią prosił jej matkę wielokrotnie. Czerwcowe spotkanie to wspólne kilka godzin. Potem widział z córką się 90 minut. Następnym razem zaledwie 30 sekund. Ostatni kontakt trwało niewiele ponad godzinę.

 

(kojarzycie człowieka? - a Kolarz Jaskóła coś wam mówi?
- tak to syn brata i jego kłopoty)
 

 

     
 

Zamiast chronić rodzinę, ustawa ją niszczy.

 NIK krytycznie o ustawie o przemocy w rodzinie:

 

     
  Wojna o dziecko
     
  Amerykańska feministka Camille Paglia ostrzega że gender jest tak na prawdę systemowym zastraszaniem męzczyzn.
     
 

Córka nie chce spotkań z matką. Ojciec musi za to płacić

Sąd uznał, że mężczyzna utrudnia żonie, z którą się rozwodzi, widywanie pięcioletniego dziecka. Za każde nieudane spotkanie będzie musiał zapłacić jej 800 zł. To 10 tys. zł miesięcznie. - Będę cię tak dziubać - zapowiedziała kobieta
 

 

     
  Poczęty między ojcami
     
 

Kobieta mnie bije! Polski mężczyzna zaczyna walczyć z dyskryminacją

Polscy pracownicy zmagają się z problemem szklanej piwnicy. Dyskryminacja dotyka szczególnie pracujących ojców

 

     
   
     
 

O zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz ustawy - Kodeks
postępowania cywilnego.

Dość często w ostatnim czasie obserwujemy dramaty rodzin, zwłaszcza
dzieci, które w sytuacjach kryzysu w rodzinie są traktowane przedmiotowo przez niektórych rodziców, ale także przez sądy i inne instytucje publiczne, od których
zależny jest los dziecka

 

(opracowała: Prof. dr hab. Elżbieta Holewińska – Łapińska)

 

     
 

W Polsce każdego dnia 11 osób odbiera sobie życie

W Polsce codziennie 15 osób podejmuje próbę samobójczą, a 11 z nich odbiera sobie życie. Samobójstwa powodują w naszym kraju więcej zgonów niż wypadki komunikacyjne - alarmują eksperci. Podkreślają zarazem, że liczby te stale rosną.

 

     
 

Krysia zostaje na Cyprze. Opolski sąd zamyka sprawę. Matka walczy

4-letnia córeczka pani Marty musi zostać na Cyprze, choć opolanka walczyła o zmianę decyzji sądu. Ten jednak uznał, że w momencie gdy ojciec wywiózł dziecko za granicę, jej argumenty straciły znaczenie.

 

     
  Gdy rodzic porywa własne dziecko
     
 

Sąd pozbawił władzy rodzicielskiej ojca, bo ten jest niepełnosprawny

Czy z powodu niepełnosprawności można zostać pozbawionym praw rodzicielskich? Okazuje się, że tak. Kiedy Bartosz Smoczyński doznał ciężkiego wylewu, była żona odseparowała go od dziecka tłumacząc, że chłopiec nie jest gotowy na widok chorego ojca. Sąd również uznał, że mężczyzna jest zbyt chory, by decydować o życiu syna i odebrał mu władzę rodzicielską. Ojciec, wspierany przez bliskich, nie rezygnuje z walki o prawo do bycia rodzicem.

 

     
 

Wszystko z miłości. Porwania rodzicielskie

Każdy fakt interpretują inaczej, każde ma grubą teczkę pełną dokumentów, pism, zdjęć i argumentów. Jest więc jej opowieść i jego. A pomiędzy nimi - małe dziecko

 

     
  Policja skuła ojca, bo przytulał córeczkę:
     
  Sąd oddalił wniosek mężczyzny zatrzymanego za przytulanie dziecka:
     
   
     
  Rzecznik się obudził - a może to nie są sprawy jednostkowe ?
     
  Wieczorne Polaków rozmowy mp3
     
  Suwałki: dyrektorzy tracą pracę po samobójstwie 17-latka w placówce opiekuńczej:
     
 

Władze Wielkiej Brytanii odebrały dwójce słowackich rodziców dzieci

 Mieli je źle wychowywać i je zaniedbywać. Dzieci zostały oddane do adopcji gejowskiej parze. Oto szaleństwo świeckiego państwa.

 

     
 

Czy w Polsce istnieją prawa ojca?

Pan Norbert Hess od kilku miesięcy nie widział swojego syna, kontaktu zabrania mu była partnerka która według niego traktuje dziecko jako kartę przetargową. Sytuacja mężczyzny jest zła, czuje się on ignorowany przez sądy i inne instytucje które zamiast zdać o dobro dziecka, przyjmują standardową pozycje, że dziecku będzie lepiej przy matce.

 

     
 

Porwania bez paragrafu

Były partner pani Marty często powtarzał: będzie po mojemu albo wcale. W końcu uprowadził ich wspólnego syna Olafa. Nic mu za to nie grozi, bo polskie prawo nie przewiduje odpowiedzialności karnej za tzw. uprowadzenia rodzicielskie. Przepisy nadają się do zmiany – mówią eksperci.

 

     
 

 

Niepełnosprawny ojciec walczy o prawo do widywania się z synem

Sąd pierwszej instancji pozbawił Bartosza Smoczyńskiego władzy rodzicielskiej. Niepełnosprawny ojciec walczy teraz o prawo do widywania się z synem.

 

     

Czy czytając te wszystkie artykuły można się było zorientować że w Polsce mamy złe prawo?

chyba można, co więcej uważamy że można było się zorientować czytając jeden artykuł,
ale widać że komuś zależy na niszczeniu narodu Polskiego

     

 

DzielnyTata.pl