pATOLOGIA PRAWApostulaty bambuser KONTAKT

 
 Reklama
 
DzielnyTata> Akcja  RODK nielegalne
 
      Reklama ?

akcja RODK nielegalne

R.O.D.K – Rodzinne Ośrodki Diagnostyczno Konsultacyjne

obalone ostatecznie 28 października 2015r w sprawach małoletnich
Orzeczenie TK, Onet

 


W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 października 2015

odnośnie uprawnień RODK do opiniowania w sprawach rodzinnych apeluję do wszystkich zainteresowanych iż doszło do przestępstw przez osoby przeprowadzające badania i wydające opinie z art 231kk, (przekroczenie uprawnień) w związku z 271kk oraz 273kk ppk A tym samym zostały naruszone przez opiniujących dobra osobiste zgodnie z art 23 i 24kc.

Ojcowie składajcie pozwy o odszkodowania!


Historia RODK

 - Ośrodki te zostały powołane w 1982 roku jak czytamy na stronie  www.rodk.pl

aby szantażować opozycję wykorzystując ich „zdemoralizowane dzieci".  Gdy porozmawiamy z historykami to dowiemy się że historia RODK nie maluje się kolorowo. Wiele osób mi opowiada że ośrodki te powstały  po to by żony rządzących w PZPR miały pracę. Ośrodki te miały niszczyć opozycję na wiele sposobów. Miały zabierać dzieci opozycjonistów i izolować je od rodzin w poprawczakach. Cała polityka miała uderzać w rodzinę żeby osłabić opozycję która chciała obalić system komunistyczny.  

Po roku 1989 zmieniło się bardzo dużo, zmienił się ustrój, zmieniła się konstytucja, pojawiły się różne produkty na półkach sklepów, pojawiły się pewne formy wolności i wiele możliwości ale nie zmieniło się prawo. Zmian systemu bez zmiany prawa jest tylko pozorna. Widzimy piękną szynkę na ladach sklepowych a nie mamy wciąż wolności i równości. Pozostałości w prawie jak np.  art. 26kc który w ustawie z 1964 roku ma niszczyć rodziny po rozwodzie, czy art. 28kc który nie pozostawia możliwości dla dziecka posiadania obojga rodziców uświadamiają nam że jest naprawdę źle. 

Analiza prawna jaką przeprowadziło Forummatek Przeciw Dyskryminacji Ojców doprowadziła do tego że Biuro Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Generalnej orzekło jasno że brak jest podstaw prawnych do tego, aby rodzinne ośrodki  RODK wydawały opinie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego związanych ze sposobem wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywania kontaktów z dzieckiem w sprawach małoletnich, rozpatrywanych przez sądy. O tym czytamy na stronie www.forummatek.pl w zakładce pisma.  To orzeczenie ma podstawy w tym że minister sprawiedliwości w 2001 roku wydał rozporządzenie o funkcjonowaniu RODK w którym zawarł możliwość wydawania opinii w sprawach nieletnich i w tzw „innych sprawach”  Do  tych innych spraw wydał interpretację że są to sprawy małoletnich. Interpretacja ta została podważona przez Prokuraturę Generalną jako niezgodna z prawem – gdyż minister nie wydał rozporządzenia w sprawie małoletnich a tylko nieletnich. Na podstawie tego niuansu słownego w Polsce zaczął się chaos rozwodowy.

http://forummatek.pl/pdf/BSK-PG-17-04-2013c.pdf

Ośrodki RODK zaczęły wydawać opinie do rozwodów nie mając umocowania prawnego, ale na tym nie koniec wpadek prawnych Polskiego ustawodawstwa. Analizując prawo przez grupę poszkodowanych ojców zrzeszonych w Stowarzyszeniu DzielnyTata.pl doszliśmy do wielu odkryć i lapsusów prawnych. Największą wpadką jest to że psycholodzy pracujący w tych ośrodkach wydający opinie nie mogą  pracować w Polsce gdyż nie powstały do tej pory Izby Psychologów. Ja jako architekt żeby pracować w zawodzie muszę być zapisany do Izby architektów – płacić składki, co więcej nie będąc w Izbie tracę prawo do wykonywania zawodu. Tak samo jest w przypadku psychologa – ten nie zapisany do izby – nie ma prawa do wykonywania zawodu, a nie ma bo nie ma Izb bo Minister pracy takowych nie powołał. 

Więcej wyjaśnień możemy znaleźć pod linkiem:

http://dzielnytata.pl/prawo/psycholog-nielegalny.pdf  

A więc znaleźliśmy już 2 aspekty prawne które wykluczają ośrodki RODK z opiniowania rodziców i wydawania opinii. Ale pojawiają się kolejne aspekty : aspekt moralny, aspekt merytoryczny, czasowy i zapewne sto innych. Do tych aspektów dochodzi też sama chęć zarabiania i utrzymania się . Same ośrodki zobowiązanie są do wydawania 100 opinii rocznie przez ministerstwo sprawiedliwości – taką opinię wyczytałem gdzieś w sieci. Same też przygotowują „lewe”  papiery żeby utrzymać się w pracy. Takie przykłady opisujemy w zakładce akcje  - link absurd oto przykłady:

http://dzielnytata.pl/absurdy/RODK - klamstwa.pdf

http://dzielnytata.pl/absurdy/wieczorek.pdf  

Ponadto wielu ojców mówi że podczas wywiadu ojcowie opowiadali jak to się działo w domu, a w protokołach znalazło się zupełnie co innego, często na przesłuchaniach dzieci mówią że chciały by pozostać z tatą a protokołach jest „z mamą”. Gdy ojciec nagra takie spotkanie to okazuje się że protokół ginie albo psychologowie z ośrodka mówią że protokół został „zapisany”  w wewnętrznym systemie przetwarzania danych – czyli w głowie pytającego. Ojcowie zbierają dowody, nagrania – prokuratura, sędziowie, policja mają za nic

Oto przykłady – inny wywiad – inna opinia

http://www.dajwlape.com/?cat=177

http://www.fabi.pl/rodk-stenogram.htm  

Te opinie wykorzystywane w rozwodzie są tzw gwoździem do trumny badanego. Sąd opierając się na opinii mówi że nie może zmienić zdania – bo zapadła „profesjonalna” opinia.

Ponadto Sądy Rodzinne chcą ukryć przed ojcem tak naprawdę prawdę o naszym prawie. Ojciec badany nie zdaje sobie sprawy z tego że jest wkręcany w badania, wkręcany w kontakty z dzieckiem aż do czasu kiedy to utraci pełnię władzy rodzicielskiej. Tym czasem okazuje się że wystarczyło zabrać dziecko zgodnie z art. 26kc. Gdy omamiony testami, procedurami traci praw rodzicielskie okazuje się że jest za późno bo wchodzi wtedy art. 211 kk  a wtedy za zabranie dziecka do siebie ojcu grożą 3 lata więzienia. 

 Rodzą się pytania jak ktoś na podstawie godzinnego  badania  może wydać opinie czy rodzic ma się widywać ze swoim dzieckiem czy też nie. Same metody opiniowania są  ponadto średniowieczne. Testy Rorshacha pochodzą np. z 1921 r – minęło już  130 lat od narodzin ich twórcy. Samą metodę wyśmiała strona internetowa – Psychologia społeczna
http://www.psychologia-spoleczna.pl/motyle/ 

To samo stało się w filmie PT „mikołajek” gdzie pytane dziecko opowiada że wszystko kojarzy mu się z tym co kupił tata – gdy „jakość” testów ma właśnie dziecko odizolować od taty. http://www.youtube.com/watch?v=mM2L2f-dz5U  

Dalsze testy – test kolorów, test zdań niedokończonych, test zdań podobnych, test drzewa mają określić osobowość badanego. Badający jest przekonany że na podstawie tego że ojciec narysował dziuplę to znaczy że molestował swoje dziecko. Co wyrażają sęki i obcięte gałęzie – możemy tylko sobie wyobrazić http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Kocha  

Zastanawiam się tylko ciekawe jak by Ci nielegalni psycholodzy opisali takie moje architektoniczne drzewko ? :

Całość testów przeprowadzona w tych ośrodkach przypomina raczej magię lub czary albo zwykłe dziecinne zabawy lub testy psychologiczne z dziewczęcych gazet mających po prostu zabić czas. Na pewno nie można tych testów nazwać nauką.  

Ponadto rodzą się kolejne pytania – kto i jakim prawem może nas w ogóle badać psychologicznie i wydawać opinie. Jak wgłębimy się w aspekty prawne nikt bez własnej zgody nie może być badany psychologicznie czy psychiatrycznie. Zatem powstają pytania dlaczego sądy rodzinne kierują na takie badania. Powstają pytania dlaczego nie jesteśmy badani przed ślubem, dlaczego nie są nam zadawane pytania przez te ośrodki czy możemy mieć w ogóle dzieci i czy jesteśmy do tego gotowi. Takie ośrodki wydawały by wtedy wyrok że osoba z opinią negatywną miała by zakaz płodzenia dzieci. Wtedy np. robiła by dzieci nielegalnie np. w Holandii. Na to jeszcze nasze feministyczne sądy nie wpadły, na dzień dzisiejszy kierują nas na badania żeby podkreślić swoje feministyczne ego. W ośrodkach tych udowadnia się mężczyźnie na podstawie zabawnych kobiecych testów że kobiety w wychowywaniu dzieci są lepsze a celem mężczyzny jest tylko oddanie nasienia i płacenie alimentów.

                                                                                  Michał Fabisiak   

Ponadto dowiedz się dlaczego masz nie iść na badanie RODK

 Rodk - Nie

 SĄD NIE MA PRAWA KIEROWAĆ NA BADANIA DO RODK

dodatkowe informacje

 

 

aa na koniec zrób sobie test plam
http://www.psychologia-spoleczna.pl/motyle/#

http://mitynauki.pl/2012/02/28/testy-projekcyjne/

tajemnica RODK

 

 

 

Znasz nasze akcje?

 

   

 

 
 
 
 
 
 
         

 

 

 

   

DzielnyTata.pl